Iată, vin colindători…

Viața parohiei Decembrie 11, 2016

Parohia „Izvorul Tămăduirii”, a fost astăzi, duminică, 11 decembrie 2016, gazda unui eveniment deosebit, pregătitor primirii Sărbătorii Nașterii Domnului Iisus Hristos. După săvârșirea Sfintei Liturghii, elevi ai Școlii generale nr. 8 „Elena Rareș” din Botoșani, au înnobilat sufletele credincioșilor participanți la slujba duminicală cu un recital de colinde pregătite și intonate cu totul deosebit. „Colindătorii au fost coordonați de doamna Maria-Valentina Timofti, profesor de religie, care de câțiva ani răspunde invitației noastre de a colinda cu tinerii credincioșii parohiei noastre în lăcașul de cult. Cu toții au transmis mesajul creștin de Crăciun. Pe lângă darurile oferite din partea parohiei, colindătorii au fost răsplătiți cu multe aplauze”, a afirmat părintele paroh Ioan Alupoaiei.