Invitație la Hramul Bisericii

Hramuri Mai 1, 2019

Vineri în Săptămâna Luminată, Biserica „Izvorul Tămăduirii” își serbează hramul.

Cu prilejul hramului „Izvorul Tămăduirii” al parohiei noastre, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Teofan, avem bucuria de a ne închina la racla cu Sfintele moaște ale Sfinților: Ecaterina, Ioan Rusul și Efrem cel Nou și la icoana Maicii Domnului „PORTĂRIȚA” de la Biserica noastră. Aceste Sfinte odoare vor fi purtate în procesiune în jurul parohiei, după care vor fi așezate într-un baldachin special amenajat în curte pentru închinarea și folosul sufletesc al credincioșilor.

Va invitam de asemenea şa participaţi la slujbele de la Biserica noastră:

Joi, 2 mai 2019

ora 17:00 - Întâmpinarea Sfintelor moaște ale Sfinților: Ecaterina, Ioan Rusul și Efrem cel Nou;

ora 17:15 - Procesiune cu Sfintele moaște și cu icoana „Portărița” pe traseul: Str. Săvenilor (la intersecția cu Str. Tudor Vladimirescu), Aleea Parcul Tineretului, Str. Parcul Tineretului și Biserică;

ora 18:00 - Vecernia Hramului cu Litie.

Vineri, 3 mai 2019

ora 07:00 - Utrenia, Sfânta Liturghie, Sfințirea mică a apei;

ora 17:00 - Taina Sfântului Maslu de obște.

Vă aşteptăm cu bucurie duhovnicească!

Bunul Dumnezeu să reverse Sfânta Lumină a învierii în casele şi inimile dumneavoastră.

Preot paroh, Ioan Alupoaiei

Atașamente: